BAŞAKŞEHİR LİVİNG LAB TEKNOLOJİNİN MERKEZİ OLDU

basaksehir-living-lab-teknolojinin-merkezi-oldu.jpg


Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Başakşehir’i Seviyorum Çünkü… Söyleyecek Sözüm Var” söyleşilerinde gençlerle bir araya gelmeye devam ediyor. Öğrencilere Başakşehir Living Lab’deki eğitimlerden faydalanmaları tavsiyesinde bulunan Başkan Kartoğlu, “Drone eğitiminden robotik kodlamaya kadar birçok alanda kendinizi geliştirebilirsiniz” dedi.

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Başakşehir’i Seviyorum Çünkü… Söyleyecek Sözüm Var” söyleşileri kapsamında Başakşehir Emin Saraç İmam Hatip Ortaokulu öğrencileriyle bir araya geldi. Program öncesi, sıfır atığın önemine vurgu yapmak için hazırlanan bir video öğrencilere izletildi. Geri dönüşüm bilincini ön plana çıkarmak ve Başakşehir Belediyesi’nin Sıfır Atık projesine dikkat çekmek için hazırlanan video, öğrenciler tarafından büyük beğeniyle karşılandı. Video gösteriminin ardından Başkan Kartoğlu, öğrencilerin merak ettiği tüm sorulara yanıtladı.

“Hem çevrimiçi hem de yüz yüze eğitim”

Gençlerin yoğun katılım gösterdiği buluşmada bir öğrencinin, “Başkanım bizim çok güzel bir robotik kodlama atölyemiz var. Burada çeşitli eğitimler alıyoruz. Fakat malzemeler konusunda eksiklik yaşıyoruz. Bu konuda bize yardımcı olabilir misiniz?” sorusuna cevap veren Başkan Kartoğlu, “Kodlama eğitimi isteyen ya da bu konuda kendini geliştirme çabası içine giren herkesi Başakşehir LivingLab İnovasyon ve Teknoloji Merkezimize bekliyorum. Başakşehir Living Lab’de hem çevrim içi, hem de yüz yüze eğitimler veriliyor” dedi.

“Drone eğitimleri konusunda çok başarılıyız”

Robotik kodlama eğitimlerinden drone eğitimlerine kadar pek çok teknoloji alanında eğitim verdiklerinin altını çizen Başkan Kartoğlu, “Drone eğitimleri konusunda çok başarılıyız. Başakşehir Livinglab teknolojinin merkezi oldu. Burası çok başarılı bir merkez ve bu merkezi çok iyi şekilde değerlendirmelisiniz.” diye konuştu.

“Başaracağınıza inanıyorum”

Bir başka öğrencinin, “gençlerden beklentiniz nedir?”sorusunu da yanıtlayan Başkan Kartoğlu, “Gençler, sizlerden tek beklentim kendinizi geliştirmeniz. Kendinizi o kadar çok geliştirin ve donanım sahibi olun ki, iş hayatında aranan kişiler arasında ilk sıradaki yerinizi alın. Hedeflerinize emin ve kararlı adımlarla yürüyün. Hayatınızda karşınıza çıkacak zorluklara karşı pes etmeyin. Yolunuzdan asla vazgeçmeyin. Ben size çok inanıyor ve güveniyorum. Başaracağınızdan ve belirlediğiniz hedeflerinize ulaşacağınızdan hiç şüphem yok.” ifadelerini kullandı.


Kaynak : https://www.cumhurhaber.com/basaksehir-living-lab-teknolojinin-merkezi-oldu/33520/
 
Üst