"Sizi son 10 senede toplumsal gerilimin mimarlarından birisi olarak görüyorum"

Habertürk TV'de Muharrem Sarıkaya, Nagehan Alçı ve Şaban Sevinç'in sorularını yanıtlayan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, görüşlerini açıkladı

Zafer Partisi Lideri Özdağ, Nagehan Alçı'nın, "Sizin sistem değişikliği ile ilgili öngörünüz nedir?" sorusuna cevaben, Alçı'nın son 10 yılda toplumsal gerilimin mimarlarından biri olduğunu öne sürdü. Özdağ'ın bu iddiası sonrası ikili arasında tartışma yaşandı.


Ümit Özdağ ve Nagehan Alçı arasındaki diyalog şöyle :

"Alçı: Türkiye'de mevcut kutuplaşması, gerilimi giderek artırabilir. Siyasi suikastı kastetmiyorum, böyle bir şey ön görmüyorum. Toplumsal gerilim çok artarsa seçim atmosferinde karşılıklı çatışmalar yaşanabilir. O yüzden muhalefet parlamenter sisteme geçmek istiyorsa bir şekilde iktidarı ikna etmeli demiştim. Siz de parti programınızda çok güçlü bir şekilde parlamenter sisteme geçişi yazdınız. Dolayısıyla sizin sistem değişikliği ile ilgili öngörünüz nedir?

Özdağ: Nagehan hanım, doğrusu sizin bu tespiti yapmanızı değerli buluyorum. Türkiye'nin toplumsal gerilimin zirvesini yaşadığını ifade etmeniz önemli. Çünkü ben sizi son 10 senede Türkiye'nin toplumsal gerilimin mimarlarından birisi olarak görüyorum. Ve bu 10 sene içerisinde Erdoğan'ın Türkiye'de toplumu germe düşmanlaştırma, yabancılaştırma ve kavgaya hazırlama politikalarının öncü isimlerden birisi oldunuz ama şimdi galiba tehlikeli bir oyun oynadığını siz de gördünüz ki artık parlamenter demokrasiye dönelim diyorsunuz...Siz Türk milletine ağır hakaretler ettiniz."

Kaynak : https://www.muhalif.###.tr/haber/si...n-mimarlarindan-birisi-olarak-goruyorum-29702
 
Üst